על השיעורים

מידע על שיעורי היוגה

השיעורים מועברים בקבוצות קטנות ומאפשרות לי כמורה להגיע לכל תלמיד במהלך השיעור.
במהלך השיעורים נלמד את יסודות היוגה: תנוחות, נשימה, ופילוסופיה יוגית בצורה מעמיקה. נשים דגש על דיוק הבנת התנוחה ותנועת הגוף תוך שימוש בעזרים שונים לצורך התרגול הפיזי וכן מקורות מידע כגון ספרות אנטומית, תמונות, סרטים וטקסטים. אופן לימוד בסגנון זה מזמין את התלמיד לחקור ולהעמיק  את הבנותיו במסגרת השיעורים בקבוצה וגם באופן עצמאי.

הקצב בשיעורים אינו מהיר ואינם עוסקים בלעשות תנוחה אלא להיות בתוך, לחוש, להתבונן להעמיק בתנוחות היוגה אותם נתרגל ונחווה. נלמד להכיר ולהעמיק את החיבור בין הגוף התנועה והמרחב. הלימוד הדרגתי ומותאם לקבוצה ולתלמיד כיוון שעבודה לא נכונה או לא בשלה לרמה בה נמצא הגוף עשויה לגרום לכאבים ופציעות לכן ישנו דגש על הדרגתיות והקשבה לגוף ויכולותיו

תרגול בקבוצה במסגרת השיעורים הינו חלק חשוב בתהליך הלימוד יחד עם זאת, מניסיוני, תרגול יום יומי בבית מרחיב ומשלים את התרגול הקבוצתי ומהווה חלק חשוב בהטמעת החומרים הנלמדים בשיעורים. תרגול יום יומי הינו מרכיב חשוב עבור מי שרוצה להעמיק ולהתפתח בדרך היוגה. לכן השיעורים נבנים מתוך כוונה להקנות את בסיס הידע והמסגרת הלימודית הנדרשים עבור תרגול יום יומי על-מנת להפוך את האמון לחלק משיגרת החיים היום יומית.

אני מאמין שהיוגה הופכת אותנו לאנשים טובים ומאושרים יותר. לכן אני נותן לתרגול האישי היום יומי מקום חשוב בשגרה היומית ומרחיב אותו באמצעות לימוד וחקירה אישית על-ידי קריאת מאמרים, ספרים וטקסטים. בנוסף אני ממשיך ללמוד ולהתפתח באמצעות עבודה עם טכניקות מגוונות בכיוון של פיתוח תנועה, אנטומיה, קינזיולוגיה, פילוסופיה והקשבה פנימית.

 מה נלמד בשיעורים

  • נלמד להתאמן ולהרגיש מבפנים תוך הגברת הקשב והמודעות לגוף ולתודעה (שקט, מירכוז, התבהרות, התבוננות, מודעות)
  • הדגש הוא על התנוחה הנכונה ובריאות הגוף יחד עם תנועה ושהיה בתנוחות היוגה תוך אירגון הגוף בצירים המרחב שלו
  • האימון הוא חיפוש ומודעות אחרי חוכמת גוף-נפש והבנתם
  • נלמד את עקרונות היוגה: הרפיה, השקטה, התכוונות, השתרשות, חיבור, איסוף, ונשימה
  • נלמד טכניקות נשימה יוגית שנות
  • נשתמש בטכניקת נשימה להבחין ולמצוא את האיזון בין קידמת הגוף לאחורי הגוף
  • ניתן דגש על בנייה של יכולת אימון אישית ועצמאית בבית